Elég rossz, amikor társaságban mindenki a saját telefonját nyomkodva éli az igazi helyett a virtuális életét. És persze jó, amikor több ezer km távolságban élő rokonnal csevegünk úgy, mintha mellettünk ülne, esetleg tök ingyen lépünk kapcsolatba rég elfeledettnek hitt barátokkal, ismerősökkel. Ám a fejlődéssel az életünk nagy része lép be a digitális világba, ahol egy unatkozó szakember eléggé meg tudja tréfálni a mindennapjainkat.
Ma már mindenen kamera van, hiszen egy szimpla telefonálás során is igény van arra, hogy lássa egymást a két fél. Rengeteg alkalmazáson keresztül érik el egymást a felhasználók, arról is posztolnak fotókat, amiről egy jó ízlésű ember úgy gondolja, nem kéne. Azonban egyre többször hallunk olyan esetekről, amikor nem kívánatos személyek turkálnak magánéletekben, törnek fel közösségi és e-mail fiókokat, hekkelnek meg a számítógépeket és mentenek le róla kompromittáló vagy pikáns képsorozatot, esetleg fontos adatokat. Persze az ember biztonságban hiszi magát otthon a négy fal között, de mi van akkor, ha valaki a tudta nélkül nézi és követi a mindennapjait?
2010-ben bukott le egy hekker, aki 150 lány életét leste saját kamerájukon keresztül. A férfi több család életét követte, nézte őket a monitorokon, jegyezte fel szokásaikat, titkaikat. Azóta mindenki figyelmét igyekeznek felhívni, hogyha valami fura dolgot észlelnek, forduljanak szakemberhez, esetleg jelezzék azt a szülők és a rendőrség felé.
A veszélyről egy rövidfilm igyekszik mindenkit tájékoztatni, amiben egy lány életét fürkészik saját laptopja webkameráján keresztül. A lány ugyan kiszúrja a kamera villogó led fényét, de miután az kis időre megszűnik, úgy véli csak képzelődött. Érdemes a kisfilmet végigülni, hiszen a végén nem várt fordulat következik.